еМагазин

Tag : тромбоза

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Кунгуловски: Заболувањето со Ковид-19 носи за 5 пати поголем ризик за тромбоза, отколку било која вакцина

Редакција
Доктор Горан Кунгуловски, коосновач на Лабораторијата за генетика и персонализирана медицина при Клиниката „Жан Митрев“ на Фејсбук прави споредба за ризикот за тромбоза кај заболените со...
Македонија ТОП СТОРИИ

28-годишната девојка која беше во болница поради тромбоза по примена вакцина „АстраЗенека“ е добра, ќе биде пуштена дома

Редакција
Девојката која беше примена во болница по вакцинирање со „АстраЗенека“ во Србија е во стабилна состојба и денеска ќе биде пуштена дома, изјави денеска министерот...