еМагазин

Tag : Туин

Локално

Кривична пријава за ширење омраза кон полицијата преку „Фејсбук“

Редакција
Поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „злоупотреба на лични податоци“, и „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“,...
Македонија

Семејството на „Ел Чека“ заминало за Албанија, тој најави дека ќе се врати во Македонија

Редакција
Телевизијата ТВ21 направи репортажа од селото Туин, кичевско, родното место на „бомбашот“ од Чикаго, „Ел Чека“ или Шеќерим Ахмети. Екипата на телевизијата разговарала со неговата баба, која...
Локално

Пустош во кичевско: Бесправно исекле 400 дабови стебла

Редакција
Полициската станица Кичево поднесе кривична пријава против А.С.(42) и А.С.(41), двајцата од кичевското село Туин, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пустошење...