еМагазин

Tag : УНЕТ

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Од УНЕТ по хакерските напади на македонските „Анономуси“: Ниеден серевер и сајт не се 100 проценти сигурни, нападите зависат од целта

Редакција
Во врска со се позачестените хакерски напади на веб-страници на институциите, еМагазин побара објаснувања од компанијата УНЕТ, првиот македонски интернет провајдер под чија што „капа“...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Фото) Македонските корисници и УНЕТ одбележуваат четвртина век од интернет конекцијата

Редакција
Точно пред 25 години на 20 aприл 1995 година, Унет ја воспостави првата интернет конекција во Македонија во време кога населението не само што во...