еМагазин

Tag : Љупчо Зиков

Бизнис ТОП СТОРИИ

Централен регистар одобри Ева Шуклева и Љупчо Зиков да го водат МЕПСО

Редакција
Централниот регистар донесе решение, Ева Шуклева да биде назначена за генерален директор и член на Управниот одбор на МЕПСО. Таа е Магистер по електротехнички науки,...
Бизнис

Љупчо Зиков повторно предложен за финансиски директор на МЕПСО

Редакција
Љупчо Зиков, новинарот и директор на неделникот „Капитал“ е предложен за директор на финансии и комерција во МЕПСО, објави „Фокус“. „Секако дека сум информиран, и...