еМагазин

Tag : Урсула фон дер Лаен

Македонија ТОП СТОРИИ

Уставните измени тема на разговор меѓу Ковачевски и Фон дер Лајен во Атина

Редакција
Најновиот развој на настаните во контекст на отпочнувањето на процесот на уставни измени, за кои земјата ја има поддршката на ЕУ со цел продолжување на...
Свет ТОП СТОРИИ

Европа го затвора воздушниот простор за сите руски авиони, најави Фон дер Лајен

Редакција
Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен на својот Твитер-профил објави дека Европската унија ќе го затвори својот воздушен простор за руски авиони „Предлагаме...