еМагазин

Tag : вирис

Балкан

Најголем дневен пораст на бројот на новозаразени со Ковид-19 во БиХ

Редакција
Во изминатите 24 часа во Босна и Херцеговина се регистрирани 316 лица позитивни за коронавирусот, што е најмногу од почетокот на епидемијата, соопштија надлежните власти....
Балкан

Избори во Србија во јуни, вонредната состојба ќе биде укината на 6 мај

Редакција
Српскиот претседател Александар Вучиќ најави дека вонредната состојба ќе биде укината на 6 мај, на Ѓурѓовден, и дека изборите во Србија ќе се одржат на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Во Македонија излекувани 139 заразени со коронавирусот, 13 се здравствени работници

Редакција
Со последните податоци, објавени вчера, во Македонија се регистрирани 1.117 лица заразени со Ковид-19. “Според исходот од заболувањето, кај 929 лица се активни случаи, 139...