еМагазин

Tag : Владимир Рендевски

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Владимир Рендевски, новиот заменик министер за здравство

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви ги пренесе биографиите на старо-новите заменици министри. Кој е Владимир Рендевски Владимир Рендевски е новиот заменик министер за здравство. Рендевски...
Македонија ТОП СТОРИИ

Владимир Рендевски ќе биде заменик министер за здравство

Редакција
Владимир Рендевски е предлогот на владејачката СДСМ за заменик министер за здравство. Тој е предложен од лидерот Димитар Ковачевски, а предлогот беше усвоен на синоќешната...