еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Владимир Рендевски ќе биде заменик министер за здравство

Владимир Рендевски е предлогот на владејачката СДСМ за заменик министер за здравство.

Тој е предложен од лидерот Димитар Ковачевски, а предлогот беше усвоен на синоќешната седница на Централниот одбор на партијата.

Владимир Рендевски е доцент по хирургија и неврохирургија на катедрата на Медицинскиот факултет во Скопје, докажан хирург на Универзитетка клника за неврохиругија кој има објавено над 70 стручни трудови, велат од СДСМ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Беким Сали, наследникот на Венко Филпче

Филип Николовски ќе биде заменик министер за финансии

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Комерцијална банка лани ја зголемила добивката за 69,3%

Редакција

Бекам и го остапи својот Инстаграм профил на украинска докторка

Редакција

Груевски осуден на 1,5 година затвор, Јанакиески на 1 година условно за „Насилство во Центар“

Редакција