еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Техничка помош од Владата на Германија за реконструкција на студентските домови

На вчерашната седница, Владата ја разгледала и усвоила информацијата за можноста за обезбедување на техничка помош од Владата на СР Германија за проценка и утврдување на потребите за реконструкција на студентските домови во Македонија и го задолжи Министерството за образование и наука веднаш да пристапи кон подготовка на ранг листа на студентски домови во Македонија по приоритет за инвестирање.

Студентските домови се во очајна состојба, бидејќи често снемува топла вода, а и лифтовите од време на време не работат.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каква апликација е Телеграм, преку која македонски средношколци споделуваат порнографски материјал од малолетнички

Редакција

Сè уште е во тек епидемија на мали сипаници, досега вакцинирани 41.623 лица на возраст до 14 години со МРП вакцина

Редакција

Инфрацрвена сауна долгорочна инвестиција во здравје и благосостојба на организмот!

Никола Осило