еМагазин

Tag : лифтови

Македонија ТОП СТОРИИ

Непостоечка фирма за лифтови добила околу 90 тендери, најмногу во јавни институции, Антикорупциска бара експресна постaпка

Редакција
Непостоечка фирма во Скопје, со фалсификувани документи, фалсификувани ИСО сертификати, потписи, конкурирала и во периодот од 2018 до 2022 година има добиено најверојатно околу 90...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Сите детали од протоколот за работни места: Растојание од најмалку еден метар дури и во лифтови

Редакција
Редовно и темелно миење на рацете, поставување дезинфекциони средства на истакнати места во работната средина, носење заштитни маски, држење дистанца од најмалку еден метар, избегнување...
Локално

Субвенции за велосипеди, електрични тротинети, енергетски фасади и лифтови во Општина Карпош

Редакција
Од понеделник, 3 февруари 2020 година, ќе стартува субвенционирањето нови велосипеди и електрични тротинети за граѓаните на Општина Карпош. Со одлука на Советот на Општина...
ЖИВОТ

Техничка помош од Владата на Германија за реконструкција на студентските домови

Редакција
На вчерашната седница, Владата ја разгледала и усвоила информацијата за можноста за обезбедување на техничка помош од Владата на СР Германија за проценка и утврдување...