еМагазин
Image default
Бизнис

Телевизиите 21-М и Шења, лани погледани од 1ТВ

Во анализираната година во телевизиите кои емитуваат програма на државно ниво преку оператор на јавна електронска комуникациска мрежа, (ТВ Компани 21-М, ТВ Шења, ТВ Клан и 1ТВ), ТВ Компани 21-М имала најголем дневен (3,67%) и неделен досег (7,34%), како и најголем удел во вкупната гледаност (1,40%).

Втор избор на гледачите била ТВ Шења со дневен досег од 2,54% и неделен досег од 5,5%, се наведува во Анализата на пазарот на аудио и аудиовизуелни медиумски услуги за 2018 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Колку вработени лани имало во телевизите 1ТВ, Клан, Шења и 21-М?

1ТВ и Клан лани во плус, телевизиите 21-М и Шења во минус

Колкави трошоци имале лани телевизиите Клан, 21-М, 1ТВ и Шења?

Колкави приходи од реклами остварила телевизијата 1ТВ лани?

Фото: ССК

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Незначително намалување на просечната камата на кредитите од банките

Никола Осило

Производите за здрава храна на „Виталиа“ едни од најпопуларните во Бангладеш

Никола Осило

Колку ќе загуби државата од измените на Законот за игрите на среќа?

Редакција