еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Тројно убиство во Дебар: Со пиштол им пресудил на родителите и 14-годишната ќерка

На 26.08.2018 година во 20.45 часот во полициската станица Дебар било пријавено дека во куќа на улица „1-Мај“ во Дебар, извршено е убиство.

Засега непознат сторител, влегол во куќата сопственост на А.П.(54) и пукал кон него со пиштол, по што ги усмртил и неговата сопруга Н.П.(53) и нивната 14 годишна ќерка, информира МВР.

Извршен е увид на местото на настанот предводен од Јавен обвинител. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот и пронаоѓање на сторителот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Силен земјотрес во Албанија почувствуван во неколку градови во Македонија, во Дебарско останаа без сон

Редакција

Управата за храна и лекови на САД препорачува трета доза за лицата над 65 години и тие со висок ризик за тешки болести

Редакција

И Петков почна да употребува „северномакедонски“: За првпат Брисел ја поддржа бугарската позиција

Редакција