еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитерџииите се испокараа за физичкиот изглед на Силјановска, првиот кандидат за претседател на државата

Различни коментари по социјалните мрежи за професорката Гордана Силјановска – Давкова, првиот официјален кандидат за претседател на државата.

Некои сметаат дека е одличен кандидат, други и забележуваат за тоа дека позади неа стои опозициската ВМРО-ДПМНЕ, трети и замеруваат за прошетката со актуелниот претседател Ѓорге Иванов, викендов во Охрид, четврти се „фатија“ за нејзиниот физички изглед…

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе ја добиеме ли првата жена претседател: Која е Гордана Силјановска-Давкова

Силјановска: Посакувам да бидам претседателка кој обединува во овие тешки времиња

Фото: Фејсбук/Силјановска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кај 97 лица од заболените со коронавирусот во Македонија се присутни хронична и здравствени состојби

Редакција

Кој е и каков имот пријавил Кирил Колемишевски, новиот заменик министер за економија

Редакција

„Този фашист не е фашист“: Твитер реакции за условите на Бугарија за Македонија за членство во ЕУ

Редакција