еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитерџиите гневни на предлогот на Заев за помирување: Онаа багра не влезе во куќата на Заев, туку во моето Собрание

Премиерот Зоран Заев денеска во Собрание понуди помирување за 27 април, при образложување на предлогот за уставните измени.

Ова, според многумина, беше протолкувано дека владејачката партија и опозицијата постигнале договор за двотретинско мнозинство за измените, а за возврат, да се добие амнестија за обвинетите и организаторите на насилството во Собранието од 27.април.

Еве дел од реакциите на „Твитер“:

Фото: Влада

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заев повика на помирување за 27 април и ги повика пратениците да гласаат за уставните измени

Илија Димовски: Нема договор помеѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, ќе констатираме дека Уставот нема да се менува

И пратениците на ВМРО-ДПМНЕ дојдоа на седницата за уставните измени во Собрание

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Супертрејд“ го доби тендерот на општина Куманово за набавка на 558.000 литри масло за горење

Никола Осило

(Видео) Груевски во судница во Будимпешта со „стил“ ја чека одлуката: Капа, очила за сонце и лисици на рацете

Редакција

Скандал: Македонци кои гласааат на референдумот во Мелбурн се снимаат и објавуваат на Фејсбук страна „предавници“

Редакција