еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„ЈУ-БАЈ 2“ го доби тендерот на Град Скопје за реконструкција на булеварот „Крсте Петков Мисирков“ вреден 332.000 евра

Град Скопје по распишаниот тендер за реконструкција на бул. „Крсте Петков Мисирков“ од раскрсницата кај Судска Палата до клучката Бит Пазар склучи договор со друштвото за градежништво, транспорт, трговија и услуги „ЈУ-БАЈ 2“ ДООЕЛ од село Бојане, Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 20.426.392 денари или околу 332.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев: Не верувам дека Груевски ќе си дозволи да бега

Редакција

Објавена снимка за која се тврди дека се слуша како градоначалникот на Шуто Оризари, Дудуш, тепа човек во општината

Редакција

Нема „зима“ за банките: Растат депозитите на граѓаните и компаниите

Никола Осило