еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

УЈП вработува 35 лица, плата до 36.445 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 35 државни службеници во Министерството за финансии – Управа за јавни приходи.

Се бараат кандидати за помлади асистени, асистенти, инспектори, советници и други профили работници.

Платите во зависност од работното место се движат до 36.445 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ПОРТРЕТ: Наќе Чулев, од оперативен разузнавач до технички министер за внатрешни работи

Редакција

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривични пријави против Џафери, Ибраими и Костовски за Законот за јазици

Редакција

„Македонијалек“: Граѓаните да бидат спокојни, сите вакцини се со важечки рок и безбедни за употреба

Редакција