еМагазин
Image default
ЖИВОТ

УХМР најави заладување од понеделник

Стабилно и топло време со мала до умерена облачност, најавуваат метеоролозите за следните денови. Максималните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината и на повеќе места ќе надминувааат 20 степени.

Според УХМР, под влијание на влажен и постуден бран во понеделник во вечерните и ноќните часови ќе настапи промена на времето.

На места ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег и ќе дува умерен до засилен ветер.

Врнежите ќе продолжат и во вторник, а температурите ќе бидат во значително опаѓање.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Летното сметање на времето започнува во недела

Редакција

Силјановска Давкова за Велики Петок: Се чувствувам како да го носам најтешкиот крст, по патот сум плукана и навредувана

Редакција

Кардула прашува зошто Град Скопје не ги предал делата на Атина, собрани во хуманитарни цели

Редакција