еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Универзитетската клиника за детски болести вработува 46 лица, плата од 19.200 денари

ЈЗУ Универзитетската клиника за детски болести Скопје објави оглас за вработување на 40 медицински сeстри, 1 фармацевтски техничар и 5 лаборантски техничари на неопределено време.

Работно време е 40 часа неделно, а основната нето плата 19.200 денари.

Повќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Македонците освојуваат градови“: Како „Њујорк тајмс“ во 1903 година известуваше за Илинденското востание

Никола Осило

„Мој ДДВ, моја награда“ – со наградна игра ќе се зголемува фискалната дисциплина

Никола Осило

Земјоделците го блокираа центарот на Скопје, властите не гледаат причина за протест

Редакција