еМагазин
Image default
Спорт ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Ја одбрани титулата: Шпанија е европски првак во ракомет

Репрезентација на Шпанија со 22:20 ја победи Хрватска во финалето на Европското ракометно првенство и ја одбрани титулата Европски шампион.

Spain keep reigning over Europe

Two titles in a row for Real Federación Española de Balonmano 🏆🏆💪

Posted by EHF EURO on Недела, 26 јануари 2020

Натпреварот го судеа македонските судии Ѓорги Начевски и Славе Николов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голем успех за македонските судии: Начевски и Николов ќе го судат финалето на Европското првенство во ракомет

Фото/видео: Фејсбук/EHF Euro

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Рамно на чудо е да очекуваме некаков договор помеѓу Скопје и Софија за францускиот предлог, но одлуката е на политичките актери, вели Кацарска

Редакција

Уништувањето на бугарските воени гробишта во Македонија не е европска вредност, велат од бугарското МНР

Редакција

Витаминка лани со зголемена добивка

Редакција