еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Јавна порака на Пешевски до Груевски: Врати се во Македонија!

Поранешниот вицепремиер за економски прашања, Владимир Пешевски во дебатниот магазин Click Plus на ТВ21 упати јавна порака до поранешниот премиер Никола Груевски, кој е во бегство да размисли и да се врати во земјава доколку е тоа можно, за да се смират тензиите.

Пешевски со порака до Груевски: Врати се!

Пешевски со порака до Nikola Gruevski: Врати се!Peshevski porosi Gruevskit: Nikolla, kthehu ne shtet!

Posted by TV21 on Четврток, 15 ноември 2018

Видео: ТВ 21/Фото: Фејсбук/Пешевски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На крај Груевски на Фејсбук ќе ни раскаже како избегал

Кој му помогнал на Груевски да влезе нелегално во Албанија?

Како избега Груевски: Освен двата одземени пасоши имал ли и трет со друг идентитет?!

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Парична казна за лекар кој не се самоизолирал, а ќерка му патувала во Италија

Редакција

СЈО: Јанакиески и Божиновски се подготвувале да избегаат како Груевски

Редакција

Вицепремиерот Османи заработи казна за зборување на мобилен додека вози

Редакција