еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) И Заев во кампањата на Ципрас за изборите за Европскиот парламент

Во Грција во тек е изборната кампања за пратеници за Европскиот парламент.

Интересно е дека во еден од спотовите на владејачката Сириза, кој се врти деновиве по медиумите, се појавува и фотографија на грчкиот премиер Алексис Ципрас и македонскиот премиер Зоран Заев, направена по потпишувањето на Договорот од Преспа, пренесува дописникот на еМагазин од Солун.

Токму договорот, освен економските проблеми, кои доминираат, е и една од главните теми во изборната кампања на речиси сите политички партии.

Видео: Сириза/Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пари за предвремени избори со ребалансот на Буџетот не се предвидени, кој ќе добие најмногу средства

Редакција

Петар Атанасов нов заменик-министер за образование, Снежана Калеска Ванчева нова пратеничка во редовите на СДСМ

Никола Осило

Мнозинскиот сопственик Ристо Милев со понуда за преземање на 28.438 акции на ГД Тиквеш

Редакција