еМагазин
Image default
Ретро ТОП СТОРИИ

(Видео) Иванов пред три години објави аболиција, ќе има ли ново помилување?

На денешен ден пред три години претседателот на државата Ѓорѓе Иванов објави аболиција за функционери и од ВМРО-ДПМНЕ и од СДСМ, за потоа под притисок на домашната и на меѓународната јавност да ја повлече ваквата одлука.

Деновиве излезе информацијата дека дел од осудените за собраниските настани на 27 април веќе побарале помилување од Иванов.

Останува да се види дали Иванов ќе ги искористи последните денови како претседател да ги помилува ова лица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Осудени за „27 април“ побарале помилување од претседателот Иванов

Иванов не може да даде помилувања за „27 април“, ќе го прекрши Уставот и законите, велат од Владата

Видео/Фото:Youtube/A1On/Кабинет на претседателот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Можност за сигурна заработка: На берзата почнува тргување со државни обврзници вредни 881 милиони евра

Никола Осило

Пендаровски, Димитров или Спасовски: Кој ќе биде заеднички кандидат на СДСМ и ДУИ за претседател

Редакција

И нови избори дојдоа, ама бројчаникот за „украдените“ пари не преработи

Редакција