еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Катастрофална поплава во Венеција: Цел град „буквално“ под вода

Две жртви и огромна материјална штета на хотели, згради, куќи, но и на непроценливите историски зданија има по катастрофалната поплава во Венеција. Градот е се уште без струја, а под вода е 85 отсто од целата територија.

Вчера водата се искачила до 187 сантиметри над морското ниво, а освен невремето, климатските промени се наведуваат како главна причина за ваквата состојба.

Фото/Видео:Fortune/Youtube/Telegraph

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

27 години независност: На референдумот за самостојност на Македонија позитивно гласаа 95% од граѓаните

Редакција

Адора Инженеринг повторно ја зголеми сопственоста во Комерцијална банка

Никола Осило

Ден на избори: Ќе го изберат ли граѓаните петтиот претседател?

Никола Осило