еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Македонски ученици со прекрасна „домашна изведба“ на музиката од „Пиратите на Карибите“

Диригентот Ле Фи Фи на својот Јутјуб канал објави видео од несекојдневна домашна изведба на музика од филмот „Пиратите од Карибите“ на младите музичари-ученици во ДМБУЦ „Илија Николовски Луј“.

Четириесетина ученици со своите инструменти од дома со видео-врска синхронизирано под палката на нивниот диригент нудат прекрасно доживување и разбивање на досадата за време на изолацијата и кризата предизвиката на корона вирусот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пиљар одржа лекција по солидарност: Бесплатна марула и два килограми лимони за 150 денари

(Фото) Непознат херој во Скопје остави кошница полна со храна за семејства кои западнаа во криза

(Видео) „Бев на часови по англиски“: Бабичка од Србија му се „правда“ на полицаец зошто е надвор

Фото/Видео: Youtube/Le Fi Fi

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Предлог-законот за попис во Собрание: Ќе се преброиме ли конечно?

Редакција

Убава вест: Оздравени уште 11 пациенти заболени од корона вирусот, вкупната бројка 1.378

Редакција

Поднесено обвинение за грозоморното убиство на Пино Секондо

Редакција