еМагазин
Image default
Да помогнеме

(Видео) Му требаме на семејството: Деветгодишно девојче се грижи за нејзините, во куќа која се распаѓа

На социјалните мрежи се шири апел за помош за семејство од тетовско, во кое, девојчето наместо да расте и си игра со децата безгрижно, таа е домаќинка бидејќи е без мајка, баба ѝ е стара, а татко ѝ болен.

Posted by Gabriela Jakovska on Понеделник, 11 февруари 2019

„Расте со баба која е стара и глува, со татко кој има проблем со плуќата, кој не може една ноќ да преспие во оваа мала соба, бидејќи протекува и е полно влага. Но не се даваат се борат. Нејзината мајка си заминала и веќе девет години никогаш не прашала и не го видела своето девојче. Се е на товар на таткото. Оди, собира дрва да ги прехрани ама… пензиичката на бабата оди за лекови и по некоја сметка.

Покрај сите што можете за храна, облека и покуќнина, помогнете и со градежен материјал да го оставриме сонот на ова девојче. Апелот се однесува и до фирмите. За се што повеќе ве интересира а не можам да напишам тука, јавете ми се на тел:  078/ 223-095 Габи!  Семејството е од тетовско“, се вели во апелот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Да му помoгнеме на 20-годишниот Дарко кој при скок во вода го повредил ‘рбетниот мозок

Редакција

Караџовска: Од здрава, весела, енергична, позитивна жена се разбудив во болница без две нозе

Редакција

Трпковска: Син ми не е избеган од дома, Ве молам помогнете ми да го најдам

Редакција