еМагазин
Image default
Ретро ТОП СТОРИИ

(Видео) На денешен ден пред 12 години, Тоше Проески го одржа последниот концерт на Градски стадион

Под мотото „Образованието е одговорност на сите“ Тоше Проески одржа спектакуларен хуманитарен концерт на Градскиот стадион во Скопје.

Тогаш тој ја натера публиката со мобилни телефони да направи ѕвездено небо, и таа вечер ја прогласи за најсреќната во неговиот живот. Три часа играње и пеење, речиси никому не му успеа, да го повтори она што Тоше го направи со тој концерт.

Концертот се одржа за хуманитарни цели за подобрување на образованието во државата. На 16 октомври тој загина кај Нова Градишка, Хрватска.

Фото: Hit records

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Министерството за одбрана вработува 12 лица, плата до 31.182 денари

Никола Осило

Јавниот долг достигна 5,1 милијарди евра: Владата ќе продолжи да се задолжува

Никола Осило

Кој е Ванчо Чифлиганец: Од професор до еден од најголемите акционери во Комерцијална банка

Никола Осило