еМагазин
Image default
Балкан

(ВИДЕО) Независни Грци со ново лого и нов спот најавуваат излегување од Владата на Ципрас?

Црвените линии се централната тема во спотот, но и на новото лого на Независни Грци. Партијата коалициски партнер во грчката Влада, денес објави кус спот за партијата, а пораките што се упатуваат од дел од грчките медиуми се толкуваат како збогување и најава за повлекување од владата, јави дописничката на МИА од Атина.

-Црвените линии се нашата гордост. Црвените линии ја пишуваат нашата историја. Црвените линии ги почитуваат нашите предци. Црвените линии се независноста и нашата сила. Независни Грци, сега, порешителни од било кога, е пораката во спотот објавен од партијата на Панос Каменос.

Како што претходно објави МИА, состанокот на пратеничката група на Независни Грци е одложен за утре или за задутре.

Додека пак сите погледи за иднината на грчката коалициска Влада се насочени кон средбата закажана за петок на Алексис Ципрас и Панос Каменос.

Το νέο λογότυπο των ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣΠιο αποφασισμένοι από ποτέ.#New_ANEL_Logo

Posted by Ανεξάρτητοι 'Ελληνες on Среда, 09 јануари 2019

МИА/Видео/фото: Независни Грци

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сите можни сценарија: Ќе се ратификува ли Договорот од Преспа во Грција

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Црна Гора подготвена да прими бегалци во знак на солидарност со ЕУ

Редакција

Македонците во Грција на продолжен викенд, во Солун протест за поништување на Договорот од Преспа

Никола Осило

Одбиени барањата на Златна зора и Независни Грци за противуставност на ратификацијата на Протоколот за НАТО

Никола Осило