еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Слушнете ја новата песна на Тоше, „Secret Place“

На синоќешниот хуманитарен концерт во чест на Тоше Проески беше промовиран неговиот нов албум „Тајно место“ (Secret Place).

Новиот албум е работен во студиото на британскиот продуцент Енди Рајт. Во песната „Secret Place„ се опишува „тајното место“ кое Проески го имал и каде го наоѓал мирот.

На синоќешниот концерт настапија многу македонски и балкански ѕвезди меѓу кои и Каролина Гочева, Тијана Дапчевиќ, Тамара Тодевска, Даниел Кајмакоски, Александра Јанева, Антониа Гиговска, Огнен Здравковски, Денис Димовски, Александар Тарабунов, Наум Петрески, Борис Новковиќ, Владо Калембер, Ања Рупел, групата „Фрајле“ и Борис Режак.

Погледнете го видеото за новата песна:

Фото: Hit Records

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Колку политичарите направиле зло, толку Тоше направи добро за Македонија, и уште нема спомен обележје

(ВИДЕО) Крушево со рози и песна се сеќава на Тоше Проески

(ВИДЕО) 11 години без Тоше: Топ 5 песни по кои вечно ќе го паметиме

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Боки 13 најавува штрајк со глад: Се чувствувам како политички затвореник

Редакција

„Докторката која не се грижеше за сопственото здравје“: Твитер реакции за директорката Нина Цаца Биљановска

Редакција

Сите детали за предметот „Таргет – Тврдина“, поради кој Мијалков заврши во притвор

Редакција