еМагазин

Tag : тоше

Забава ТОП СТОРИИ

Скопскиот Брас квинтет со концерт „Брас Фантазија за Тоше”

Редакција
Во понеделник на 25. декември со почеток од 20 часот во малата сала на Филхармонија ќе се одржи концерт на скопскиот Брас квинтет насловен „Брас...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Тактилни слики за лицата со оштетен вид во „Спомен куќата на Тодор Проески“: Затоа што Тоше е чувство

Редакција
Националната установа „Спомен куќа на Тодор Проески“ од Крушево веќе 12 години го чува сеќавањето на една од најмаркантните фигури во поновата македонска историја. Претставува...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Во Крушево пристигнаа ултрамаратонците кои трчаа во чест на Тоше Проески

Редакција
Во Крушево денеска пристигнаа ултрамаратонците кои трчаа во чест на Тоше Проески и се поклонија во спомен обележјето на Гумење. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (ВИДЕО) Тоше ни...
Забава

(Видео) Хит на социјални мрежи: Кога Кинескиња и Македонец ќе ја препејат „Немир“ од Каролина и Тоше

Редакција
Многу фанови на Тоше Проески за неговиот роденден на 25 јануари му оддаваа почит на најразлични начини. Еден таков беше од страна на Кинескињата Сусан...
Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) Новото вечно почивалиште на Тоше ќе биде готово до јуни, еве како ќе изгледа

Редакција
Конечно, по 12 години откако Тоше Проески трагично загина во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, Хрватска, се гради спомен-обележјето на неговото вечно почивалиште на Гумење...
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Среќен роденден, Тоше!

Редакција
На денешен ден во 1981 година е роден Тоше Проески, легендарниот македонски пејач. Првиот албум „Некаде во ноќта“ го издаде во 1999 година, по што...
Забава

(ВИДЕО) Емотивен настап на Елена Ристеска: Крушево го одбележа 38. роденден на Тоше

Редакција
Крушево и многу фанови од земјава и целиот Балкан, денеска на Гумење го одбележаа 38. роденден на Тоше Проески, омилената и една од најголемите музички...
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Слушнете ја новата песна на Тоше, „Secret Place“

Редакција
На синоќешниот хуманитарен концерт во чест на Тоше Проески беше промовиран неговиот нов албум „Тајно место“ (Secret Place). Новиот албум е работен во студиото на британскиот продуцент...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Колку политичарите направиле зло, толку Тоше направи добро за Македонија, и уште нема спомен обележје

Петре Димитров
Тепих од вештачка трева, распукани и пропаднати бекатон плочки, метална ограда, импровизирана конструкција покриена со најлон и пластика… Вака по 11 години изгледа вечното почивалиште...