еМагазин

Tag : Елена Ристеска

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

На жената која се обиде да ја нападне пејачката Елена Ристеска ќе и се забрани да и се приближува

Редакција
Жената која се обиде да ја нападне со тврд предмет пејачката Елена Ристеска во скопско кафуле ќе добие забрана да и се приближува и да...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Уапсена жената која се обиде да ја нападне пејачката Елена Ристеска

Редакција
Уапсена е жената која во скопско кафуле се обиде да ја нападне македонската пејачка Елена Ристеска, информираа од МВР. Станува збор за жена на 38-годишна...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Жена се обидела со тврд предмет да ја нападне пејачката Елена Ристеска

Редакција
Жена се обидела со тврд предмет да ја нападне пејачката Елена Ристеска во скопско кафуле, потврди македонската поп пејачка на својот Инстаграм профил. -Чувствувам должност...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Елена Ристеска, една од пејачките која за Нова Година ќе настапи на плоштадот Македонија

Редакција
Македонска пејачка Елена Ристеска ќе биде една од пејачките која за Нова Година ќе настапи на плоштадот Македонија. Од Град Скопје се уште не соопштиле...
Забава ТОП СТОРИИ

Елена Ристеска во бизнис води, отвори продукција за млади таленти

Редакција
Македонската пејачка Елена Ристеска на социјалните мрежи сподели дека ја отворила продукцијата ЕРА за млади таленти.   View this post on Instagram   A post...
Македонија ТОП СТОРИИ

Елена Ристеска: Во овие тешки моменти македонската химна треба да ечи насекаде

Редакција
Македонската пејачка на својот Фејсбук профил објави видео од нејзината изведба на македонската химна на прославата на 4.јули во американската Амбасџада и ги коментираше актуелните...
Забава

(Фото) Елена Ристеска ја покажа нејзината природна убавина

Редакција
Една од најпознатите македонски поп-пејачки, Елена Ристеска деновиве ги почести своите фанови на Инстаграм со неколку фотографии кои ја откриваат нејзината природна убавина. Ристеска се...
Забава

(Фото) Елена Ристеска во секси бикини го „запали“ Инстаграм

Редакција
Една од најпопулaрните македонски поп пејачки Елена Ристеска предизвика бурни реакции на Инстаграм откако објави фотографија во бикини. Ристеска уште еднаш покажа дека има прекрасно...
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Ќе успее ли Тамара да го подобри резултатот на Елена Ристеска на Евровизија

Редакција
Македонија најдобриот пласман на Евровизија го имала во 2006 година, кога земјата во Атина, Грција ја преставуваше Елена Ристеска со песната „Нинанајна“, и го освои...
Забава

(ВИДЕО) Емотивен настап на Елена Ристеска: Крушево го одбележа 38. роденден на Тоше

Редакција
Крушево и многу фанови од земјава и целиот Балкан, денеска на Гумење го одбележаа 38. роденден на Тоше Проески, омилената и една од најголемите музички...