еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Средба без Ковачки: Мицкоски се сретна со кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ за техничката влада

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави видео од средба со кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ за техничката влада.

Ветив работа и жилава посветеност која мора да донесе реални резултати затоа што народот не смее да биде разочаран, а илјадници судбини чекаат подобри времиња и промени, заедно да работиме за Македонија која се обновува. Тоа е голема одговорност која ја прифаќам. За добар почеток на годината, на состанок со мојот кабинет и луѓето кои ќе имаат одговорна задача во Техничката влада да ја заштитат народната волја. Новата година носи надеж, шанса и промени кои ќе донесат обнова. Нека е среќна и бериќетна!

Posted by Hristijan Mickoski on Среда, 01 јануари 2020

На видеото можат да се видат сите кандидати, освен спорниот за предложениот технички премиер, Оливер Спасовски и СДСМ, кандидатот за министер за внатрешни работи, Драган Ковачки.

На средбата се присутни кандидатката за технички министер за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, кандидатката за дополнителен или заменик министер за финансии, Гордана Димитриеска Кочоска, кандидатот за заменик министер за земјоделие, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски и кандидатката за заменик министер за информатичко општество и администрација, актуелната пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ, Невенка Стаменковска Стојковски.

Дали тоа значи дека ВМРО-ДПМНЕ се откажала од Ковачки, ќе стане појасно утре.

Техничката влада во Собрание треба да биде изгласана на 3. јануари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Која e Рашела Мизрахи, која е предложена од ВМРО-ДПМНЕ за технички министер за труд и социјална политика

Која е Гордана Димитриеска Кочоска, која ВМРО-ДПМНЕ ја предлага за заменик министер за финансии

Koja e Невенка Стаменковска Стојковски, која од ВМРО-ДПМНЕ е предложена за заменик министер за информатичко општество и администрација

Кој е Цветан Трипуновски, кој ВМРО-ДПМНЕ го предлага за заменик министер за земјоделство

Фото/видео: ВМРО-ДПМНЕ/Мицкоски/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Снимките за „Рекет“ неможат да бидат доказ, вели за „360 Степени“ адвокатката на Јанева

Редакција

Макрон го загрижи Османи: Оптимист сум, но имам голема резерва поради Франција

Редакција

Милошоски: Главниот нарачател во случајот „Рекет“ е дел од власта

Редакција