еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Трагедија кај Ниш: Воз удри во автобус со деца, се пребројуваат жртвите

Најмалку пет лица загинаа, а десетици се сериозно повредени откако воз удри во автобус полн со ученици кои оделе на училиште во Ниш. Српските медиуми пренесуваат дека автобусот минувал преку незаштитен премин.

Фото/Видео:Youtube/Вечерње новости

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Потресни детали од несреќата кај Ниш: Три лица починале на лице место, две при операција

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За Царинската управа скопскиот аеродром се уште се вика „Александар Велики“

Никола Осило

Мотоциклист повреден во сообраќајка со возило на заменик-министерот за култура Владимир Лазовски

Никола Осило

„Белата палата“ под хипотека: Може ли Комерцијална банка да стане нов сопственик на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ?

Никола Осило