еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Вознемирувачка снимка од пожарот кај Велес

На социјалните мрежи граѓаните споделуваат видеа и фотографии од пожарот во близина од Велес, кој за среќа веќе е локализиран.

Видеото на Горан Бошковски, објавено на Фејсбук, покажувас колку всушност бил страшен пожарот.

Dushite treba da vi izgorat za podmetnatiov pozhar, voa beshe hororNi izgore ubavinata

Posted by Goran Boshkovski on Понеделник, 26 август 2019

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Македонија има само три авиони за гасење на пожари

Четири лица приведени под сомнение дека го предизвикале пожарот во Велешко

(ВИДЕО) Сообраќајот се пренасочува: Пожарот се симна до автопатот Скопје-Велес

(Видео) Велешани молат за помош во гаснењето на пожарот кој избувна кај езерото Младост

Видео: Фејсбук/Горан Бошковски/фото: Фејсбук/Зафирчев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шест години затвор за Гордана Јанкулоска за „Тенк“

Редакција

Поднесено обвинение за грозоморното убиство на Пино Секондо

Редакција

Поради корона вирусот: Откажана целокупната агенда на СДСМ и на Заев во наредните денови

Редакција