еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Вознемирувачки снимки од катастрофата во Либија, бројот на загинати се искачи на над 5.000

Бројот на загинатите како последица на бурата „Даниел“ и придружните поплави на истокот на Либија надмина 5.000, а неколку илјади се уште се водат за исчезнати.

Меѓународната федерација на Црвениот крст и Црвената полумесечина во понеделникот соопшти дека бројот на исчезнати лица по поплавите надмина 10.000.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како да им помогнете на настраданите од земјотресот во Мароко

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бројот на исчезнати лица во поплавите во Либија достигна 10.000

Видео: NBC News/Твитер

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Рекорд на Бијонсе на Греми наградите

Редакција

По два инциденти, побарана итна инспекција на авионите на Боинг

Редакција

Твитер „поцрвене“ за случајот Богоевски: „А зошто набавувал Павле на црно кога има наше легално масло“

Редакција