еМагазин
Image default
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Владата сама се руши

Од ден на ден, власта останува без нови и нови подржувачи. Верност и откажуваат дури и најверните.

Причините за тоа се бројни.

Граѓаните се уште неможат да и простат на власта за промената на уставното име и се што следеше и ќе следи по тоа, граѓаните се уште ја сонуваат платата од 500 евра, се уште го чекаат животот кој што беше ветен, ама не го добија, уште ја чекаат и правдата, а се почесто гледат неправда…

Така да изјавата на премиерот Зоран Заев дека суетен новинар и педер ќе ја рушеле Владата не само што е навредлива, туку е и смешна. Од авион се гледа дека власта прави се, сама да се сруши. Просто е неверојатно.

Мега скандалот „Рекет“ за кој Заев ја даде изјавата е само дел од низата на оваа власт, кои се покриваат еден со друг. Кој се уште се сеќава на Мира Дизел, на Русите кои се зезаа со Заев, на амнестијата за глас во Собрание…

Сега веќе и милион извинувања не помагаат. Од извинување не се живее.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Педери сакаат да рушат Влада која им даде геј-парада

За „Рекет“, во тек се финансиска истрага и вештачења на одземените електронски уреди

(Видео) Реакција за милион долари по спорната изјава на премиерот Зоран Заев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Собранието се гласаат законите: Координаторите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ велат дека избори ќе има

Редакција

Централна кооперативна банка на ракодводниот кадар лани му исплатила 518.000 евра

Никола Осило

„Ватростална“ го доби тендерот на ЕСМ за градежни работи во РЕК Битола вреден 6,8 милиони евра

Никола Осило