еМагазин
Image default
Бизнис

Во блок-трансакции продадени акции од Комерцијална банка за 303.000 евра

Во две блок трансакции со вкупна вредност од 18,6 милиони денари или околу 303.000 евра денеска на Македонската берза беа продадени 3.280 акции од Комерцијална банка.

Акциите се продадоа по цена од 5.690 и 5.689 денари за акција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Убава вест за акционерите: Комерцијална банка ќе дели дивиденда од 420 денари за акција

Граѓаните чуваат 1,1 милијарда евра во Комерцијална банка

Комерцијална банка за менаџерскиот тим лани одвоила 2,5 милиони евра

Плати и надоместоци од 826.000 евра за членовите на Управниот одбор на Комерцијална банка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прегрупирање во банкарскиот сектор: Шпаркасе си купува златна кокошка

Никола Осило

Со бројните огласи за вработување, во администрацијата се пополнувале испразнетите места, вели Заев

Редакција

„Оилко“ откупи 300 сопствени акции

Никола Осило