еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Во Скопје 208 лица заболени со коронавирусот, како изгледа мапата по скопските општини

Според последните податоци, објавени вчера, бројот на заболени лица од коронавирусот во Македонија се искачи на 430.

Во Скопје последниве денови констатно расте бројот на заболени од вирусот, а еве како изгледа мапата по општини:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кај 108 лица од заболените со коронавирусот во Македонија присутни хронична и здравствени состојби

Како се движи кумулативната инциденца спордено со Дебар: Куманово се поблиску до карантин

Голем раст: 52 здравствени работници во Македонија се заразени со коронавирусот

Сите детали: Најголем број од новозаболените со коронавирусот во Македонија се на возраст од 50-59 години

Графика: Институт за јавно здравје/Фото: Град Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Општина Сарај ниту ќе ги легализира, ниту ќе ги урива дивите платформи на Матка

Редакција

„Талир“ на СЈО одложен за 16 април

Редакција

(Фото) Ќе го следат ли и другите општини примерот: Во училиштата во Ѓорче Петров забранети мобилни на часовите

Редакција