еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Водостопанство вработува 13 лица, плата до 19.000 денари

Акционерското друштво Водостопанство на Република Македонија, во државна сопственост, Скопје објави оглас за засновање на работен однос на определено време со 13 работници.

Се бараат референти, соработници и водари за повеќе градови во Македонија.

Платата во зависност од работното место се движи од 12.500 до 19.000 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цунамито државни вработувања продолжува и во 2019 година

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Атанасоска-Манасиева, ИФФС: Проблемите во новинарството не треба да ги ставеме под тепих, туку да ги решаваме

Редакција

Таткото на прободениот полицаец во Марино ги повика сведоците да не ги кријат извршителите

Никола Осило

(Галерија) Домашниот путер од лешници „Леска“, за кој постои огромен интерес е со нови есенски вкусови

Редакција