еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ало бе што беше бруто, нето?!“: Твитер реакции оти Заев ќе биде и премиер и министер за финансии

Премиерот Зоран Заев ќе биде и министер за финансии, оти годинава ќе била посветена економијата.

Информацијата ги “запали“ социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Метла ли е, центрифуга ли е?“: Твитер реакции за новите министри и реконструкцијата на Владата

Заев ќе биде и премиер и министер за финансии: Димковски, Нуредини, Исмаили и Милевски се новите министри

Заев образложи зошто ќе биде и министер за финансии, Тевдовски веројатно останува советник

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Се отвара ли работа за прaвниците: Што е разликата меѓу задолжителен и консултативен референдум?

Редакција

Адора Инженериг ја „забетонира“ позицијата на најголем акционер во Комерцијална банка, кои се другите акционери?

Редакција

“Мерко нема мерка“: Твитер за новата лимузина во која ќе се вози градоначалникот на Струга

Редакција