еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Заев слави роденден, наполни 45 години

Премиерот Зоран Заев денеска слави роденден. Наполни 45 години.

Роден е на 8 октомври, 1974 година во Струмица.

Пред да стане премиер во јуни 2017 година, во три наврати беше градоначалник на Струмица.

Оженет е со Зорица, со која имаат две деца, ќерката Александра и синот Душко.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тинејџерката Грета Тунберг фаворит: Имаат ли Заев и Ципрас шанса за Нобелова награда за мир

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Манчевски се пошегува на негова „сметка“: Министерската функција те заглупавува

Редакција

(Галерија) Пола Влада на свадба кај градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев

Редакција

(Видео) Професионалец до крај: Во најтешките моменти од животот, Влатко Стефановски не го откажал концертот во Мелбурн

Редакција