еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Запознајте ги членовите на ДИК: Кој е Енвер Саљихи

Подготовките за престојните предвремени парламентарни избори, кои ќе се одржат на 12. април се во полн ек.

еМагазин во серијал ќе Ве запознае со членовите на Државната изборна комисија (ДИК).

Кој е Енвер Саљихи

Саљихи е член на ДИК од јули 2018 година.

До 2007 година работел како стручен соработник – адвокат, стои во неговата официјална биографија.

По 2007 година работи во Владата, а во периодот од 2013 до 2016 година е член на Надзорниот одбор на градинката “Ангел Шајче” – Куманово.

Во периодот од 2008 до 2018 година работи во Катастар Скопје.

Образование

Има завршен VII/1 степен на Правен факултет и е дипломиран правник.

Во тек се неговите Постдипломски студии – Граѓанско право.

Зборува англиски и француски јазик.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Запознајте ги членовите на ДИК: Која е Елизабета Постоловска

Запознајте ги членовите на ДИК: Кој е Јанаќе Витановски

Запознајте ги членовите на ДИК: Која е Дитмире Шеху

Запознајте ги членовите на ДИК: Кој е Оливер Деркоски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За да спречите ширење на корона вирусот преку парите, не користете денарска и девизна готовина

Редакција

„Авицена“ го доби тендерот на Клиниката за ендокрионологија за набавка на реагенси вреден 100.000 евра

Никола Осило

Владата за првиот дел од претседателската кампања одобри 100 милиони денари од буџетот

Редакција