еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео)„Жолтите елеци“ се обидуваат да влезaт во зградата на Европскиот парламент во Брисел

Масовните протестите со многу блиски средби и насилство меѓу протестантите и полицијата се проширија во Брисел, каде што во моментов се обидуваат да влезат во зградата на Европскиот парламент .

Таканаречениот протест на „Жолтите елеци“ кои почнаа како резултат на воведувањето на нови давачки за нафта, продолжуваат и откако француските власти најавија одложување на оваа мерка и се шират низ ЕУ.

BREAKING: Yellow vest protesters try to enter the European Parliament in Brussels

Posted by Voice of Europe on Сабота, 08 декември 2018

Видео/Фото/Voice od Europe

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Во живо) Војна на улиците на Париз

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Две куќи, стан, три автомобили, земјиште: Каков имот пријавил Нефи Усеини, чија пицерија во Охрид стана топ тема

Редакција

Како тоа го прави Груби: Коалционите партнери на Заев „летат“ орли кај ќе стигнат

Редакција

Македонија на листата на „Нешнл географик“ помеѓу 28 држави кои мора да се посетат во 2019 година

Редакција