еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) “Снимавме во студио на заем“: Претседателот на Собранието, Гаши за раперските денови

Како што е познато новиот претседател на македонското Собрание, поранешниот лидер на Алтернатива, која е дел од коалицијата „Вреди“, Африм Гаши, како средношколец бил дел од групата „Празни џебови“.

Тој во Топ тема на Телма зборуваше за тој период од неговиот живот кој го опиша како време на шундот, кичот и турбо фолкот.

-Ние застанавме како една авангарда на тоа. Со еден многу модерен „хип хоп“, „рап“ и „саунд“ и „соул“ музика и направивме комбинација. Тогаш од многумина не бевме добро разбрани, ама после тоа беше подобро.

Ме вративме во поубавиот дел од мојот живот. Ја направивме групата без ниту еден денар во џебот. Снимавме во едно студио на заем. Па кога го продадовме албумот, ги вративме парите, раскажа Гаши.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Го прекрши ли Гаши Уставот и Законот за македонски јазик?

Кој е Африм Гаши, кој е избран за претседател на Собранието

Каков имот пријавил Африм Гаши, кој е избран за претседател на Собранието

Фото: Гаши/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Позитивни реакции во Србија по признавањето на афтокефалноста на МПЦ-ОА од страна на СПЦ

Редакција

(Видео+Фото) Девет дена не излегов од соба на одмор: Игор Џамбазов во „Еден на Еден“

Редакција

ЕСМ ќе регистрира фирми во Грција и Бугарија за набавка, дистрибуција и трговија со природен гас

Редакција