еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Две лица приведени за нападот на градоначалникот на Арачиново, напаѓачот се уште непознат

За нападот на градоначалникот на Општина Арачиново, Ридван Ибрахими, кадар на владејачката ДУИ, се приведени две лица објави телевизијата Сител.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Ридван Ибрахими, градоначалникот на Арaчиново, во кој беше пукано

Напаѓачот се уште не е идентификуван и пронајден.

Оваа е трет напад на Ибрахими, кој заврши со две повредени лица.

Не е познат и мотивот за нападот и дали е поврзан со претходните.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се повредените при нападот на градоначалникот на Арачиново

Ибрахими лани доби закани по живот, а физички беше нападнат и во просториите на Општината, која од „безбедносни“ причини неколку дена и не работеше.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како е нападнат градоначалникот на Арачиново, напаѓачот не е идентификуван

Двајца браќа му се заканувале на градоначалникот на Арачиново, Обвинителство поведе постапка

Каков имот пријавил градоначалникот на Арачиново кој ја затвори Општината поради „безбедносни причини“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Утре во Јавна соба настапуваат Fish in Oil, „џез деликатес“ од Белград

Редакција

Утврдени повеќе повреди на прописите за заштита на личните податоци во ДИК

Редакција

Свадбата во Чаир нов кластер, 14 заразени со корона вирусот: Ем не почитуваат мерки, ем не соработуваат со епидемиолози

Редакција