еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЕСМ склучи договор со “Пуцко петрол“ вреден 2,3 милиони евра

Акционерското друштво за производство на електрична енергија, Електрани на Северна Македонија (ЕСМ), во државна сопственост, Скопје, склучи договор за набавка на светли деривати за сопствените бензиски пумпи на ЕСМ (РЕК Битола), со друштвото за производство, трговија и услуги, Пуцко петрол увоз-извоз ДООЕЛ с.Пласница, Пласница.

Договорот е во вредност од 141.600.000 денари или 2.302.439 евра.

Сите детали ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Која е фирмата „Пуцко петрол“, која ја зголеми сопственоста во ОКТА

Каков имот поседува семејството кое е сопственик на „Пуцко петрол“, која е во фокусот на јавноста поради конфискацијата на имотот на „Трансмет“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Јунските пензии ќе се исплаќаат од 29 јуни

Редакција

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи Зајд нема да го поддржи новото мнозинство на опозицијата, поради Левица

Редакција

Рекордни 50 починати од Ковид-19, дури 19 од Скопје

Редакција