еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил судијата Георгиев, кој заврши во притвор за поткуп

Врховниот судија Наке Георгиев, кој беше уапсен за поткуп од 10 илјади евра, вчера доби 30 дена притвор.

Тој е првоосомничен во овој случај за кој Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција отвори истрага.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Судијата Наке Георгиев доби 30 дена притвор

Судијата претходно остана и без имунитет за што одлучуваше Судскиот совет.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Судијата Наке Георгиев остана без имунитет, може да оди во притвор и е одалечен од работното место

еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист кој го доставил до Антикорупциската комисија кога станал судија во Врховен суд.

Каков имот пријавил

На свое име пријавил куќа и земјоделско земјиште во Струмица, кои се подарок.

Пријавил и доградба на куќа.

На име на децата пријавил стан во Скопје од 92 метри квадратни и три автомобили, сите марка Ауди.

На име на сопругата пак пријавил стан во Струмица од наследство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е судијата Георгиев кој поради поткуп доби притвор од 30 дена

Судијата Георгиев го пријавил синот на Стојчев и е фатен на дело, за Мемети нема доволно докази: Детали од Обвинителството

Претресена канцеларијата на судијата Наке Георгиев во Врховниот суд

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Максимум 4 лица од различни домаќинства може заедно во домашни услови да ја чекат Новата година

Редакција

Ќе биде ли ДУИ на „стара слава“ главен фактор за нова Влада?

Редакција

ЕУ официјално ја усвои забраната за мотори на фосилни горива, со исклучок на е-горивата

Редакција