еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Како е нападнат градоначалникот на Арачиново, напаѓачот не е идентификуван

Вчера со автоматска пушка маж пукаше во градоначалникот на Општина Арачиново, Ридван Ибрахими, кадар на владејачката ДУИ.

Оваа е трет напад на градоначалникот. Лани беше физички нападнат во просториите на Општината, а доби и закана по живот, по што Општината беше затворена неколку дена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Ридван Ибрахими, градоначалникот на Арaчиново, во кој беше пукано

При вчерашниот напад се повредени две лица, кои завршија во болница и се надвор од животна опасност.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се повредените при нападот на градоначалникот на Арачиново

Напаѓачот се уште не е идентификуван.

Она што е познато е дека во Ибрахими е пукано во автомобил во движење во селото Арачиново, додека тој со неколку лица бил на увид на градежни активности.

Од Јавното обвинителство информираа дека е издадена наредба за обезбедување снимки од видео надзор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Двајца браќа му се заканувале на градоначалникот на Арачиново, Обвинителство поведе постапка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хоспитализирани 18,6 од новозаразените со корона вирусот, 32,6% се со претходни заболувања

Редакција

Раст од 28,9%: Минатата недела 49 лица по вторпат се заразиле со Ковид-19

Редакција

“Браќа и сестри, престанете“: Папата Франциск бара мир во Израел и Газа

Редакција