еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Адора Инженеринг“ е купувачот на 4.636 акции од Комерцијална банка за кои плати 456.000 евра

Комерцијална банка АД Скопје преку Македонската берза информира дека на 26.11.2019 година преку две системски блок трансакции правното лице „Адора Инженеринг“ ДООЕЛ Експорт – Импорт Скопје се стекна со 4.636 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје.

Како што вчера објави „еМагазин“, за овие акции „Адора Инженеринг“ плати 456.000 евра.

„Правното лице „Адора Инженеринг“ ДООЕЛ Експорт-Импорт Скопје заедно со поврзаните лица ќе поседува вкупно 257.883 обични акции, односно ќе има учество од 11,32% во основната главнина на Комерцијална банка АД Скопје“, соопшти банката.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ванчо Чифлиганец преку „Адора инженеринг“ во милионски поход по акции од Комерцијална банка

„Комерцијална банка“ повторно ја „тресе“ берзата: Продадени два блока акции за 456.000 евра

„Адора инженеринг“ е купувачот на 5.300 акции од „Комерцијална банка“ за кои плати 521.000 евра

Кој е Ванчо Чифлиганец: Од професор до еден од најголемите акционери во Комерцијална банка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Покрената иницијатива пред Уставен суд, Ковид-19 да се третира како професионално заболување за сите работници

Редакција

Важечките лични карти, ќе може да се користат и по 13. февруари

Редакција

Нови 416 случаи на Ковид-19 од 2.705 тестирања

Редакција