еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Аудио) „Жртви“ на руските комичари освен Заев биле и Макрон, Ердоган, Столтенберг…

Македонскиот премиер Зоран Заев не е единствената „жртва“ на познатите руски комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров).

Тие во минатото претставувајќи се како трети лица разговарале и со поранешниот украински претседател Петро Порошенко, британскиот министер Борис Џонсон, турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, францускиот претседател, Емануел Макрон и други светски лидери.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како руските комичари кои три пати разговарале со Заев ги наоѓаат телефонските броеви на светските политичари

Заев на „лажните“ Порошенко и Столтенберг им дал телефонски броеви од Вес Мичел и Рамуш Харадинај

Еуфорија на Твитер за местенката на Заев: „Кој знае колку стоел мирно до телефонот кога зборел со Столтенберг“

(АУДИО) Руски комичари три пати разговарале со Заев преставувајќи му се како Порошенко и Столтенберг

Фото/Видео: Фејсбук/Youtube/Vovan222prank

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Боки 13 хоспитализиран во ГОБ „8 Септември“, му се врши дијагностички преглед

Редакција

Додека Петре Шилегов вежба хумор: Крави пасат „ѓубре“ на Водно

Никола Осило

(Фото) Ники Минаж, Гучи Мејн, Бела Торн, Томи Дорфман и уште многу други дел од кампањата на Diesel Haute Couture

Редакција