еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев на „лажните“ Порошенко и Столтенберг им дал телефонски броеви од Вес Мичел и Рамуш Харадинај

Македонскиот премиер Зоран Заев на познатите руски комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров), со кои разговарал три пати им дал телефонски број на поранешниот американски помошен државен секретар Вес Мичел и на косовскиот премиер Рамуш Харадинај.

Интересно е дека Заев го споделува телефонскиот број на Мичел, иако претходно рускиот комичар кој му се преставил како поранешниот украински претседател Петро Порошенко вели дека зборувал со Мичел.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Како руските комичари кои три пати разговарале со Заев ги наоѓаат телефонските броеви на светските политичари

(АУДИО) Руски комичари три пати разговарале со Заев преставувајќи му се како Порошенко и Столтенберг

(Аудио) „Жртви“ на руските комичари освен Заев биле и Макрон, Ердоган, Столтенберг…

Еуфорија на Твитер за местенката на Заев: „Кој знае колку стоел мирно до телефонот кога зборел со Столтенберг“

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сите детали: Фондот на ПИОМ го „објасни“ скандалот со пензиите

Никола Осило

Апелацискиот суд ги потврди доживотните затворски казни за „Диво Насеље“

Редакција

Владинот портпарол Бошњаковски заминува на функцијата генерален секретар во Кабинетот на претседателот Пендаровски

Редакција